2010-02-28_Rijec_zupnika

Dragi Pleterničani, župljani Župe svetog Nikole biskupa    želja nam je da u arhivu na našoj internetskoj stranici spremimo što više fotografija iz povijesti župe koje svjedoče o najvažnijim događajima. Za sada vam nudimo fotografije o gradnji nove crkve i tornja, nekim posjetima biskupa i nadbiskupa, otvaranju samostana, obilježavanju 50-te obljetnice štovanja Gospe od Suza u Pleternici i dr. Nažalost, fotografija o starijim događajima je malo a za mnoge s kojima raspolažemo ne znamo kada su snimljene pa vas molimo za pomoć – ako u privatnim albumima imate fotografija za koje pouzdano znate kada su snimljene dostavite nam ih da se presnime( i potom uredno vrate) kako bismo ih prezentirali svima koje zanima bogata prošlost naše župe. Hvala unaprijed.