Obveza provođenja Odredbi biskupa Hrvatske biskupske konferencije u vezi sa sprječavanjem širenja bolesti COVID-19

Dragi župljani,

u skladu s odredbama i mjerama zaštite građana i sprječavanja širenja bolesti COVID-19 koje je donio Stožer civilne zaštite Republike Hrvatske, biskupi Hrvatske biskupske konferencije su donijeli privremene mjere koje se odnose na Katoličku Crkvu u Hrvatskoj, te njezin vjerski život. Navedene stupaju na snagu u petak 20. ožujka 2020. i traju do daljnjega.

U prilogu vam dostavljamo cijeli dokument.

Usprkos svemu, neka molitva, post i djela ljubavi ostanu obilježje ovoga korizmenog vremena, a molitva za zdravlje i blagoslov našega naroda i drugih hrvatskih građana u ovom izazovnom vremenu neka bude ustrajna! Neka vas sve prati zagovor sv. Josipa – zaštitnika hrvatskog naroda i Blažene Djevice Marije Gospe od Suza!

Svete Mise će svećenici služiti svaki dan na nakane koje ste dali u župnoj crkvi, ali kako nalažu mjere bez prisustva vjernika.

Budimo povezani u molitvi i budimo hrabri!

Sve vas od srca pozdravlja župnik Antun i kapelan Tomislav!

Obveza provođenja Odredbi biskupa Hrvatske biskupske konferencije u vezi sa sprječavanjem širenja bolesti COVID- I 9